ODBORNOSTI

PORADNA

Nenašli jste na našich stránkách odpověď na své otázky?
Získejte radu od našich odborníků zdarma!

Hana • 16.09.2021

Prosím, syn je léčen pro Crohnovu chorobu biologickou léčbou. Střevní zánět ustoupil, ale má stále se opakující záněty kůže i podkoží. Nyní má již několik měsíců zhnisaný prst, několikrát ošetřený chirurgicky včetně stržení nehtu. Užívá už druhá antibiotika, bolest polevila, ale zánět neustupuje nebo se hned vrací. Může jít o problémy způsobené biologickou léčbou? Ošetřující lékař se při vysazení stávající léčby obává návratu zánětu střeva a toho, že při opakovaném návratu ke stávající léčbě již nemusí být účinná... Poraďte, prosím.

Odpovídá lékař:
MUDr. Martin Lukáš Lékař gastroenterologie

Dobrý den,

souvislos s biologickou léčbou by byla možná za předpokladu, že se jedná o anti-TNF preparát (infliximab, adalimumab). Typů biologické léčby jě několik a rizika zánětlivých komplikací jsou především u této skupiny. Pokud by tomu tak bylo, pak je potřeba změnit typ biologického preparátu a použít jiný s jiným mechanismem účinku.

S pozdravem M.Lukáš

Ukázat odpověď
Michaela Haluzová • 14.09.2021

Dobrý den, chtěla bych se Vás prosím zeptat, zda nabíráte nové pacienty. Před rokem mi byla diagnostikována UC a z důvodu stěhování a návratu relapsu po vysazení Cortimentu původní lékařkou při poslední návštěvě, jsem nucena si co nejrychleji najít IBD kliniku v místě nového bydliště. Chtěla bych se tedy prosím zeptat, zda máte nějaké volné místa a pokud ne, jak dlouhé máte případně čekací lhůty pro nově příchozí pacienty. Mockrát Vám předem děkuji za Váš čas a odpověď. S přáním krásného dne, Michaela Haluzová

Odpovídá lékař:
MUDr. Martin Lukáš Lékař gastroenterologie

Dobrý den,

zašlete prosím zprávu z poslední návštěvy Vašeho IBD centra na mail svabikova@iscare.cz, do předmětu prosím napište "žádost o přijetí do péče". Budeme Vás kontaktovat ohledně možností a dalšího postupu.

S pozdravem M.Lukáš 

Ukázat odpověď
Michaela Eiselt • 11.09.2021

Dobrý den, je mi 35 let(mám dvě děti). Již od 19let se potýkám s chronickými průjmy, křečemi po jídle. Ve 23 letech mi byl odebrán žlučník (po 1. porodu, plný písku a jeden kamínek ucpal žlučovod). Od té doby se zhoršily průjmy. Docházím aktuálně na Gastroenterologii na Zbraslav. Paní doktorka je milá, ale prakticky jsme na nic moc nepřišly. Kolonoskopie byla naposledy provedena cca 7 let zpět. Gastroskopie loni (přidaly se večerní bolesti žaludku, nadmutí a nadměrné říhání po druhém porodu). Dosavadní diagnóza: dráždivý tračník, intolerance laktózy, lehký zánět žaludku,odebraný malý polyp na jícnu, silnější reflux. Léky typu Helicid apod mi nepomáhají. Snažím se vyřazovat potraviny, které mi stav zhoršují, avšak pomalu nevím co jíst. Paní lékařka mi chce opět opakovat gastroskopii, protože mé problémy přetrvávají a nyní se opět vrátily(bolesti žaludku a tlak v žaludku) i průjmy (v době gravidity a kojení jsem jimi netrpěla). Přemýšlím, zda-li bych nemohla tyto zákroky podstoupit na jiné klinice, začínám být celkem psychicky a společensky vyčerpaná. Gastroskopii snáším dobře, kolonoskopii velice zle (jsem hodně štíhlá, bolesti byly veliké). Proto bych u kolonoskopie určitě prosila o zákrok v anestezii. Docházím k vám aktuálně na gynekologii kvůli lehké inkontinenci právě po druhém těhotenství a všimla jsem si této kliniky na záněty střev ve výtahu, proto mě napadlo vám napsat. Velice ráda bych měla ještě třetího prcka, ale ráda bych vyřešila tyto zdravotní obtíže (zda-li se samozřejmě nejedná i o něco hodně závažného- v rodině jsme zatíženi rakovinou tlustého střeva, babička má crohna, otec sledován pro časté polypy ve střevech). Velice děkuji za váš čas a vaši odpověď. Michaela Eiselt

Odpovídá lékař:
MUDr. Martin Lukáš Lékař gastroenterologie

Dobrý den,

co se týče vyšetření, na ty je možné se objednat. Respektive pokud Vám lékařka vystaví žádanku na vyšetření z důvodu nutné analgosedace, pak to nebude žádný problém a můžete tak učinit cestou naší recepce. Do péče Vás však převzít můžeme pouze v případě, že by bylo prokázáno zánětlivé onemocnění typu IBD.

S pozdravem M.Lukáš

Ukázat odpověď

Jak se k nám dostanete?

Sídlo

Sídlem Klinického centra ISCARE a.s.
je výšková budova v Praze 9
Libni v přímém sousedství O2 Areny.

Prohlédněte si jak to u nás vypadá z pohodlí domova, podívejte se na povedenou virtuální prohlídku Klinického centra ISCARE.

Virtuální prohlídka

Cesta k nám

Autem – do Ulice Českomoravská s možností parkování v Galerii Harfa

Metrem – 5 minut pěšky ze stanice metra Českomoravská

Tramvají – č. 8 a 25 do stanice Multiaréna Praha

Vlakem – 9 minut pěšky ze stanice Nádraží Libeň